PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449390}
6,3 32 069
ocen
6,3 10 1 32069
6,5 10
ocen krytyków
Martyrs. Skazani na strach
powrót do forum filmu Martyrs. Skazani na strach

Muszę przyznać, że to pierwszy film, po którym było mi tak dziwnie, że dobre 20min po nim siedziałam w bezruchu, a pare
nastepnych godzin nie wiedziałam o czym myśleć.

To chyba jest film, który ogląda się raz w życiu.

Vanity772

pi3rdolisz tam ;p pierwsza polowa straszna kupa druga polowa jako tako daje rade ;p

Radace

To nie wiem czy Ci zazdrościć czy współczuć psychiki;)

Vanity772

oglądnij Under the skin

http://www.filmweb.pl/film/Pod+sk%C3%B3r%C4%85-2013-603930

Radace

Under the Skin zdecydowanie polecam! To jest dopiero film, który pozostaje w głowie. Martyrs jeszcze nie oglądałam, ale mam w planach.

Radace

UTS to bajka przy man behind the sun.

ocenił(a) film na 8
Aryhil

Co ma piernik do wiatraka? A tym bardziej, co ma film "Oddział 731" do filmu "Martyrs (2008)"?

montequz

Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?

ocenił(a) film na 8
Aryhil

Wnioskuję z aroganckiego tonu twojej odpowiedzi, że to raczej ty masz problem ze zrozumieniem napisanego tekstu. Brakuje ci też umiejętności poprawnego pisania w języku polskim. To się składa w całość - masz braki w wykształceniu.

montequz

Nie oceniaj ludzi swoją miarą nieudaczniku

ocenił(a) film na 4
Radace

Jestem właśnie po pierwszej połowie, mam przesyt krwi i horroru na długi czas. Męczący.

ocenił(a) film na 9
Vanity772

Pięknie ujęłaś moje identyczne odczucia po seansie. ;)

użytkownik usunięty
Vanity772

Zgadzam się. To jest prawdziwy horror, a nie to co dzisiaj serwuje nam kino ;)

ocenił(a) film na 8
Vanity772

Masz racje, miałem podobne odczucia po końcowym gwizdku. Kusi by oglądnąć go jeszcze raz, tylko nie wiem czy głowa to wytrzyma :)

Vanity772

Ależ masz rację. Dla mnie film jest kompletny. Ryje beret naprawdę ostro i nie pozwala się oderwać, obejrzałem go na jeden oddech, a zwykle robię sobie w czasie seansu kilka przerw (jedzenie, te sprawy). Tutaj nie było na to czasu. Moment, w którym Anna zostaje przykuta do szafki na korytarzu przez ludzi nie wiadomo skąd, ale najwyraźniej wiedzących o co chodzi i zaczyna zdawać sobie powoli sprawę, że prawdopodobnie zaraz znajdzie się na miejscu nieludzko zmaltretowanej istoty, którą niedawno wyciągnęła... to jest chyba najcięższy moment filmu. Całość pozostawia ślad przez długie godziny po seansie, rzadko filmy robią na mnie takie wrażenie, ale tym razem naprawdę nie wiedziałem co ze sobą zrobić. W przeciwieństwie do większości patologicznych filmów (które często są nudne albo zabawne, a obejrzałem ich sporo), ten jest zbudowany idealnie, tworzy całość i nie pozwala się oderwać ani na minutę.

Vanity772

raz w życiu, bo był taaaaki nudny... zero emocji, może poza znudzeniem i lekkie zmęczenie filmem

ocenił(a) film na 9
Vanity772

Tak, to jest właśnie ten film :)

Vanity772

Też mam mocno mieszane uczucia. Horror jak horror, nie powiem, żeby sam w sobie był jakiś szczególnie "straszny", jedyne co może przerazić w tym obrazie to raczej kwestia psychologiczna. Cierpienie, męczeństwo, jak to jest na "końcu". Nie wiem, jestem świeżo po seansie. Czy wrócę do filmu kiedyś? Pewnie nie.

ocenił(a) film na 6
Hellann

Dokładnie to samo odczułem co ty, lubię horrory ale straszne to to raczej nie było.

Vanity772

I tam raz, oglądałam trzy razy w życiu. Może jeszcze kiedyś obejrzę.

Vanity772

http://www.filmweb.pl/film/August+Underground-2001-191936

Vanity772

I pomyśleć, że bojąc się krwi, obejrzałam cały film.
Cóż, z pewnością seansu nie powtórzę, nawet jeśli fabuła przypadła mi do gustu. I też miałam identyczną reakcję.
Film mogę nazwać mocnym, wręcz nieco chorym. Dla tych, którzy ziewają na większość horrorów.

ocenił(a) film na 9
Vanity772

hehe widzę, że Panie nie wytrzymały napięcia - sama natura. No ale fakt kobietom bym tego filmu nie polecił nigdy, chyba, ze wybranym.

ocenił(a) film na 8
qad417

Dla mnie ten film jest niesamowity :)

qad417

Widzę, że jestem wybrana

qad417

obrzydliwy seksizm

ocenił(a) film na 8
Vanity772

oglądałam raz cały film .. dzisiaj po kilku latach postanowiłam obejrzeć jeszcze raz... niestety to nie na moją psychike.... straszny horror.... ukazujący ludzkie uczucia..

ocenił(a) film na 8
Vanity772

Pomijajac temat filmu to musze przyznac ze jestes piekna dziewczyna...

ocenił(a) film na 9
punisher822_filmweb

haha podryw na komentarz xD

Vanity772

Nie oglądałem Martyrs, świadomie, ale podobne uczucia miałem po Nieodwracalne. Film noir pełną gębą. Seans się kończy, a Ty myślisz "i po co to oglądałem?".

użytkownik usunięty
adam_ze_szczecina

Po "Martyrs" zadałem sobie dokładnie to samo pytanie. Po co?! Wiem jedno - nie chcę więcej oglądać tego typu filmów . Nie wiem jak mam go ocenić, bo niczego nie wniósł w moje życie. Nic z niego nie wyniosłem, a jednak - dotrwałem do końca projekcji. Może liczyłem na "happy end"?

ocenił(a) film na 9
adam_ze_szczecina

Siema. To ciekawe, że nakłoniłeś mnie do obejrzenia Nieodwracalne negatywną opinią. Przyjęło się, że oglądamy filmy polecane.
Pozatym pomyślałem, że mi akurat Nieodwracalne może sie spodobać. Jeszcze nie wiem, ale siadam do seansu.

ocenił(a) film na 9
qad417

Obejrzane... no film mocny, ale dał mi dużo do myślenia. Jaki świat jest brutalny i jak często balansujemy na krawędzi czy, nie doceniamy tego co mamy. Film pokazuje skrajną sytuacje, ale można go odnieść do swojego życia. W każdym razie skłania do przemyśleń swoim mocnym, naturalistycznym przekazem.

ocenił(a) film na 8
qad417

Niestety tak bylo jest i bedzie ze z rozwojem 'inteligencji' u ludzi pojawily sie chore upodobania do dewiacji. Smutne jest to ze co jakis czas nawet u nas w Polsce pojawiaja sie informacje o wyjatkowym bestialstwie i brutalnosci naszych rodakow... Uwazam ze brutalnosc, dewiacje, zabijanie dla zabijania beda trwaly tak dlugo dopuki pewnego dnia gatunek ludzki na dobre wymrze dajac szanse na rozwoj innych organizmow. Na zakonczenie dodam ze GATUNEK LUDZKI jest jedynym organizmem na tej jakby nie bylo pieknej planecie ktora sam siebie zwalcza.

ocenił(a) film na 8
punisher822_filmweb

polecam jeszcze z posranych filmow bijita-q (wizytor-q) i Ladunek200

ocenił(a) film na 8
gregory_gg

LADUNEK200 widzialem tego 1go nie a Tobie polecam SRBSKI FILM. Ten to dopiero jest hardkorem... ;-)

ocenił(a) film na 6
punisher822_filmweb

Srbski film jest bezsensu. Zasnelam i obudzilam sie jak jakis facet zabijal innego faceta po przez wkladnie swojego czlonka do oczodolu ofiary i z niesmakiem wylaczylam film. Tylko seks i przemoc, ale podejrzewam, ze to sie bardzo sprzedaje. Nie ocenilam i nie wroce do tego filmu.

ocenił(a) film na 8
czerwonykoral

Nie mozna tak robic bo albo sie oglada film do konca albo wcale.Skoro zasnelas to moglas chociaz sobie na 2gi dzien puscic raz jeszcze lub do momentu usniecia.Nie skreslaj czyjegos dziela filmowego tak szybko bo mozesz czasem sie zdziwic ze dobry film przekreslilas.Nie mowie ze SRBSKI FILM jest arcydzielem ale jest niewatpliwie inny i orginalny.Warto czasem obejzec cos innego a nie tylko schemat goni schemat...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Bez sensu jest oglądanie na siłę filmu, który może tylko wzbudzać w tobie np. jak w tym przypadku obrzydzenie. Nikt nie musi kończyć filmu po jego rozpoczęciu. Nie można tylko oceniać lub wydawać ogólnej opinii na jego temat. A w tym przypadku koleżanka by się tylko męczyła, a nie ocenia, więc nie wiem w czym problem. Założę się, że jest mnóstwo filmów, które zacząłeś i nie skończyłeś.

ocenił(a) film na 4
adam_ze_szczecina

Też mam uczucie "po co to oglądałem" po seansie, bo jak dla mnie ten film to gniot. Liczyłem na konkretne gore, a dostałem popłuczyny.
Srpski film tak samo, gniot. Jak już coś ma wejść mocno to właśnie Ładunek 200, Idź i patrz, Syn Szawła. To są filmy, które zostają wyryte w mózgu i jeszcze długo po seansie z Ciebei wychodzą.

ocenił(a) film na 6
Vanity772

przed chwila napisalem podobny komentarz po seansie filmu kalwaria z 2004, teraz czytajac twoj zacieram raczki na martyrs hehe

Vanity772

To jest w film z cyklu " nie jedzcie wątróbki na tym nawet z chlebkiem ". :))

ocenił(a) film na 8
lila_O

Zależy kto, każdy inaczej odczuwa. Ja jadłam obiad podczas seansu i mi to nie przeszkadzało.

ocenił(a) film na 4
lila_O

wątróbki najbardziej :))

ocenił(a) film na 8
Vanity772

Ja obejrzałam dziś drugi raz i podwyższam ocenę. Chyba musiałam przetrawić raz jeszcze żeby jeszcze mocniej dostrzec fenomen tego filmu. Brawa dla aktorek . Ukłony. Zagrane brawurowo.

ocenił(a) film na 7
Vanity772

Mnie to najbardziej zaryło coś w łeb jak o dziwo już była spokojna i sobie leżała żywa w wannie przy końcu filmu

ocenił(a) film na 7
Vanity772

Miałam dokładnie tak samo jak Ty

ocenił(a) film na 9
Vanity772

potem nic juz nie było takie same... widziałem wiele ale tak dobrze wszysko ze soba grało ze ofekt był sama wiesz jaki! Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones